HİZMETLERİMİZ

Lazer Kaynak Teknolojisi hakkında bilgileri bu bölümden edinebilirsiniz.

Lazer Kaynak Nedir?

- Taşınabilir olması sayesinde, yerinde onarılması gereken yüksek tonajlı kalıplara rahatça ve risk almadan kaynak yapabilir.
- Döndürülebilir ve yan yatırılabilir optik sistem sayesinde, hassas ve ulaşılması zor noktalarda bile kaynak yapma yeteneğine sahiptir.
- Üretim esnasında veya sonradan meydana gelmiş teknik hatalara oyuklara ya da kalıplardaki iç yüzeylerin yan duvarlarına işlem yapabilir.
- Lazer kaynak işlemi yapılırken, işlem görecek hammadde ve malzemenin sertliğine uygun, yüksek kaliteli lazer telleri kullanılır.
- Düşük ısı etkisi ile metal üzerinde deformasyon etkisi yaratmaz.
- 64 HRC sertliğe kadar olan temel metallere lazer kaynak yapılabilir.
- Düşük füzyon etkisi yaratır.
- Kalıp Sanayi, Gıda Sanayi, Sağlık Sektörü, Makina ve Yedek Parça Sanayi, Otomotiv, Ambalaj, Tekstil ve Savunma Sanayi kullanım alanları arasındadır.
- Fiber Lazer kaynağıyla lamba pompalı, yag lazer kaynaklardan çok daha hızlı yüksek kalitede, yüksek mukavet ve nüfuziyetli kaynak işlemi sorunsuz yapılabilmektedir.

Neden İLKMAK Lazer Kaynak?

İLKMAK, son teknoloji makina parkuru ve tecrübeli ekibi ile yukarıda anlatılan hassas işlemleri ve fazlasını, müşterileri ile bir iş ortağı gibi çalışarak titizlikle yerine getirmektedir. Türkiye’de ilk ve tek olan 300 W LWI V Mobile Flexx II Fiber lazer kaynak makinası ile plastik enjeksiyon ve metal kalıplarının tamiri, özellikle alüminyum ve titanyum kalıpların kaynak işlemini sorunsuz şekilde kaynatabilme özelliğine sahiptir. Bu kalıpların kaynak işlemini istenen kalitede yapabilmek üzere dizayn edilmiş bu lazer kaynak makinasi ile kalıplarınızın tamir ve tadilat işlemi kısa sürede ve sorunsuz gerçekleşir. Türkiye'de ilklerin öncüsü olan İLKMAK, kaynak mühendisinin kontrolünde ve nezaretinde lazer kaynak WPQR’ı ile ilk lazer kaynak uygulamasını gerçekleştirmektedir.

Çok düşük noktasal mikron çerçevesinde ısı girdisi sağlayarak, kalıbınızın malzemesinin tanecik yapısını bozmadan uzun yıllar kullanmaya devam etmenizi sağlar. 300 W LWI V Mobile Flexx II Fiber lazer kaynak makinası özellikle havacılık, otomotiv ve silah sanayindeki çok hassas ürünlerin kaynak işlemi de yapılabilmektedir.

EN3834, EN1090, ISO 15085 kaynak, kalite standartları konusunda çok tecrübeli kaynak mühendisi ile havacılık sektörü, otomotiv sanayi, silah sektörü, demiryolu ve medikal sektörüne lazer kaynak, tig, mag kaynak yöntemleriyle yüksek kalitede ürün üretebilme kabiliyetine sahiptir.

Yürürlükte olan AB uyum yasalarına göre; her türlü gıda ile temas eden bütün ürünlerin paslanmaz olma koşulu lazer kaynak teknolojisinin önemini daha da artıracak. Fiber lazer kaynak teknolojisi anlamında ilk ve tek olmamızın verdiği sorumlulukla çalışmalarımız ilerleyerek sürecek. Ürünlerde çeşitlilik sağlayan fiber lazer kaynak teknolojisi ile yüksek hızda yüksek kalitede ürün ve hizmeti sağlamayı mümkün kılıyor. Firmamızın amacı; rekabetçi piyasalarda var olmak değil, sürekli gelişme ve yeniliğie açık olma anlayışı ile firmamızı, ulusal ve uluslararası pazarda söz sahibi yapıp Ar-Ge ve inovasyon merkezi haline dönüştürmektir. Üretimimizi geniş bir yelpazeye yaymayı, sac-metal sektöründe lazer kaynak teknolojisini kullanarak hem yurtiçine hem de yurtdışına hizmet vermeyi hedefliyoruz.

© 2017 İlkmak Mühendislik. Tüm Hakları Saklıdır | Tasarım, Kodlama & Derleme Serhat ONYIL